České podsvětí

České podsvětí

Seznam Zprávy

S Adamem Miklicou a Josefem Klímou o tenké hraně zákona v novém miléniu. Z podsvětí je spíš polosvět a zločin infiltruje stát. Uslyšíte, jak Mrázkův exkolega Pitr utíká do Švýcarska. Jak se naše zbraně málem pašovaly do Íránu, jak Švábův gang kosil bohaté podnikatele v zahraničí nebo jak někoho napadlo namíchat do alkoholu víc metanolu a skončilo to mrtvými a prohibicí. Druhou sérii Českého podsvětí poslouchejte na Seznam Zprávách, na Podcasty.cz a ve všech podcastových aplikacích.

Poslechněte si nejnovější díl:

Události české historie, o kterých mnoho lidí nemá vůbec tušení. Novináři Josef Klíma a Jaroslav Mareš v prvním díle nového podcastu Skutečné české záhady odhalují málo známé okolnosti teroristických činů, které se udály před pádem komunismu.

Ve druhé polovině 80. let došlo na několika místech v Československu k explozím před místními sídly komunistické strany. Přestože se tyto události odehrály v době, kterou mnozí zažili, málokdo o nich dnes ví.

„V polovině osmdesátých let došlo k uvolnění, přijel sem Gorbačov. Já sám jsem stál v kavárně Slavia na parapetu, abych ho viděl. Když tam byl, měli jsme pocit, že se něco začíná hýbat. A najednou výbuchy,“ vzpomíná Josef Klíma v podcastu Skutečné české záhady, který vychází na webu Seznam Zprávy.

Mezi říjnem 1986 a únorem 1989 explodovaly nastražené nálože na třech místech: v Českých Budějovicích, Pelhřimově a Ústí nad Labem. 

Že by ve všech případech mohlo jít o stejného pachatele, naznačily skutečnosti, které případy spojují.

Přihlaste se k odběru podcastu Skutečné české záhady na Podcasty.cz, Spotify, Apple Podcasts a ve všech podcastových aplikacích. Nový díl každé pondělí.

Předchozí díly

 • 30 - Skutečné české záhady: Poslechněte si nový podcast Josefa Klímy 
  Sat, 18 Feb 2023
 • 29 - Skutečné české záhady: Josef Klíma s Jaroslavem Marešem odhalují tajemné příběhy v novém podcastu 
  Fri, 10 Feb 2023
 • 28 - Prohnilí: Poslechněte si první díl nového podcastu Jaroslava Kmenty 
  Tue, 11 Oct 2022
 • 27 - Gučiho archiv: Poslechněte si epizodu nové minisérie Janka Kroupy 
  Fri, 05 Aug 2022
 • 26 - Práskač. Poslechněte si epizodu nového investigativního podcastu 
  Wed, 09 Mar 2022
Zobrazit další díly

Další podcasty žánru společnost a kultura

Další mezinárodní podcasty žánru společnost a kultura

Vyberte žánr podcastu