Šťastný podcast

Šťastný podcast

Seznam Zprávy

To nejdůležitější, nejstrašidelnější a nejzábavnější z české politické scény. Tým Šťastného pondělí přichází s podcastovou afterparty – Jindřich Šídlo, Konstantin Sulimenko, Tereza Povolná a Ondřej Lasák každé pondělí večer pokračují s tématem z aktuálního dílu ŠP a komentují internetový bizár v českém politickém rybníčku. Poslouchejte na Seznam Zprávách, Podcasty.cz a ve všech podcastových aplikacích.

Kategorie: Komedie

Poslechněte si nejnovější díl:

* Hlasujte pro nás v anketě Podcast roku! *
* Potkejte nás v Berouně! *

Slibování do politiky patří a vždy patřilo. A neplnění slibů do politiky také patří a vždy patřilo. Jistě, jak říká Jindřich Šídlo v aktuálním díle Šťastného pondělí, některé sliby jsou až příliš provařené (a přesto stále používané) na to, abychom jim dokázali ještě někdy věřit. A je třeba říct, že to dělají úplně všichni. Stejně tak potom úplně všichni hledají ty stejné výmluvy, proč se tentokrát tuhle úžasnou slíbenou věc prosadit nepodařilo. Pokud je ale člověk schopný politický analytik, zvládne se rychle zorientovat v tom, jak takové sliby fungují – není to zcela jednoduchý vzoreček, ale zkráceně lze říci, že se prosadí přesný opak toho, co se slíbí. A tak jsme se ponořili do slibů ODS a ANO a přes tuto kryptologickou analýzu došli k překvapivému zjištění.

Druhou část Šťastného podcastu věnujeme dnes epickému politickému souboji na sociálních sítí. Dobře, ne zcela epickému, ale rozhodně zajímavému. Pustili se do sebe totiž předseda PRO Jindřich Rajchl a senátor Václav Láska, který o prvním jmenovaném mluvil velmi nehezky. A ve vzduchu už létají i výhružky žalobami i fyzickým násilím. Výzva Rajchla na souboj s Láskou, který by se dost možná mohl odehrávat v Clash of the Stars, ale není to nejzajímavější, co se nám podařilo o předsedovi hnutí PRO tento týden zjistit. Mnohem zajímavější jsou jeho aktivity, ke kterým se vrátí hned poté, co utrpí obří porážku ve volbách.


***

Šťastný podcast

 • Satirický pořad Šťastné pondělí vychází každé pondělí v osm hodin ráno na webu Seznam Zprávy. 
 • Ještě ten den večer si můžete poslechnout i Šťastný podcast, ve kterém vás bereme do zákulisí výroby oblíbeného pořadu. V podcastové afterparty rozebíráme, co se do aktuálního dílu nevešlo, a servírujeme důkladnou analýzu politického bizáru na sociálních sítích. Účinkují Jindřich Šídlo, scenárista Konstantin Sulimenko, producent Ondřej Lasák a docentka Instagramu Tereza Povolná.
 • Poslouchejte na Seznam Zprávách, Podcasty.cz a ve všech podcastových aplikacích.
 • Nezapomeňte nás také sledovat na našem Facebooku, Instagramu, X (Twitteru) nebo Threads, kde najdete ještě víc ze Šťastného pondělí.
 • A přihlásit se můžete i k odběru Šťastného oběžníku 

Předchozí díly

 • 89 - ANO a ODS se prořekly. Víme, kdo postaví příští vládu 
  Mon, 20 May 2024
 • 88 - V čele kosmonaut, zprávy pod Bobošíkovou. To bude nová ČT 
  Mon, 13 May 2024
 • 87 - Ostuda TOP09? Naopak, nová geniální strategie Pekarové 
  Mon, 06 May 2024
 • 86 - Test pro správné Čechy. Víte o naší zemi víc než migranti? 
  Mon, 29 Apr 2024
 • 85 - Senioři, podpůrci eutanázie a UFO. Koho pošlete do Bruselu 
  Mon, 22 Apr 2024
Zobrazit další díly

Další podcasty žánru komedie

Další mezinárodní podcasty žánru komedie

Vyberte žánr podcastu