Šťastný podcast

Šťastný podcast

Seznam Zprávy

To nejdůležitější, nejstrašidelnější a nejzábavnější z české politické scény. Tým Šťastného pondělí přichází s podcastovou afterparty – Jindřich Šídlo, Konstantin Sulimenko, Tereza Povolná a Ondřej Lasák každé pondělí večer pokračují s tématem z aktuálního dílu ŠP a komentují internetový bizár v českém politickém rybníčku. Poslouchejte na Seznam Zprávách, Podcasty.cz a ve všech podcastových aplikacích.

Kategorie: Komedie

Poslechněte si nejnovější díl:

Petr Dvořák bude mít konečně klidné spaní. Bývalý generální ředitel ČT včera skončil v čele veřejnoprávní televize a po 12 letech mu tak v 6 ráno nezazvoní telefon se stížností, proč ČT24 živě nevysílala zrovna tu a onu tiskovou konferenci. Odteď si na to bude muset zvykat Jan Souček a jeho nový šéf zpravodajství Petr Mrzena – a co všechno si užijí, dokládá Jindřich Šídlo na vlastních zkušenostech z České televize.

„Všichni trpěli obsesí, že se pořád musí vidět v televizi a nejlépe živě. Takže mi volali různí politici a říkali ‚proč jste nevysílali moji tiskovou konferenci?‘ a já jsem jim odpovídal ‚jednak o tom nerozhoduju a jednak to tam běželo před 20 minutami‘, na což jsem dostal odpověď ‚ale proč to neběželo před 40 minutami živě?!‘. Nejvíc aktivní v tomhle byli v roce 2010 sociální demokraté a Jiří Paroubek byl v televizi v podstatě furt – což taky voliči ocenili tím, že mu místo 35 % dali nakonec 22,“ vzpomíná Šídlo.

Česká televize se dostala do hledáčku i druhé části části našeho zábavného podcastu, která se věnuje sociálním sítím. Na nich totiž vyhlásili členové stínové vlády hnutí ANO České televizi válku a rovnou proti ní vytáhli. Ve Šťastném podcastu jsme probrali i síťové reakce na průběh slovenských voleb. Mnohé z nich se kvůli dlouhému sčítání hlasů týkaly třeba i toho, že opravdovým vítězem slovenských – potažmo jakýchkoliv zahraničních voleb je Český statistický úřad. S tímto názorem ovšem Šťastný podcast rozhodně nesouhlasí.

„Myslím, že Český statistický úřad nám zásadně kazí zábavu z voleb. Tady to máme za 3 hodiny spočítané, ani to nezačne být vzrušující a pak prostě jdeme na večeři, jako by se nic ani nestalo. Já bych financování ČSÚ seříznul, protože jsou moc dobří – tak na nich pojďme ušetřit,“ krčí rameny Konstantin Sulimenko.

Probrali jsme samozřejmě i další reakce ze sítí, útoky všemožného charakteru i naše nápady, jak to teď v ČT i na Slovensku bude vypadat. Tak si nezapomeňte pustit celý díl Šťastného podcastu!


***

Šťastný podcast

 • Satirický pořad Šťastné pondělí vychází každé pondělí v osm hodin ráno na webu Seznam Zprávy. 
 • Ještě ten den večer si můžete poslechnout i Šťastný podcast, ve kterém vás bereme do zákulisí výroby oblíbeného pořadu. V podcastové afterparty rozebíráme, co se do aktuálního dílu nevešlo, a servírujeme důkladnou analýzu politického bizáru na sociálních sítích. Účinkují Jindřich Šídlo, scenárista Konstantin Sulimenko, producent Ondřej Lasák a docentka Instagramu Tereza Povolná.
 • Poslouchejte na Seznam Zprávách, Podcasty.cz a ve všech podcastových aplikacích.
 • Nezapomeňte nás také sledovat na našem Facebooku, Twitteru a Instagramu, kde najdete ještě víc ze Šťastného pondělí.

Předchozí díly

 • 57 - ANO vyhlásilo válku České televizi 
  Mon, 02 Oct 2023
 • 56 - Půlnoční kyberútoky Jany Černochové. Obětí je exministr 
  Mon, 25 Sep 2023
 • 55 - Jak zachrání Pavel svůj tým? Chystá speciální teambuilding 
  Mon, 18 Sep 2023
 • 54 - Zeman, nebo lidovci? Hledáme největší české vizionáře 
  Mon, 11 Sep 2023
 • 53 - Přichází další restart Česka. Tentokrát bez učitelů a žen 
  Mon, 04 Sep 2023
Zobrazit další díly

Další podcasty žánru komedie

Další mezinárodní podcasty žánru komedie

Vyberte žánr podcastu